ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ: ВІТЧИЗНЯНИЙ ТА ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД
DOI:
https://doi.org/10.35432/1993-8330appa4802019194124Ключові слова:
організаційна структура державного управління, технологія управління, організаційні зв’язки, матрична структура, оцінка, аналіз.Анотація
У статті представлені особливості різних підходів до формування організаційних структур державного управління. Проектування організаційних структур державного управління в сучасних умовах – завдання неординарне і трудомістке, адже в якості елемента організаційної структури державного управління виступає державний орган, безпосередньо пов’язаний з формуванням державно-управлінських впливів. Існують різні характеристики державного органу: функціональні, соціологічні, юридичні та організаційні. В організаційній структурі, що робить акцент на приналежність до державного апарату, показуються організаційні властивості державного органу та їх вплив на організаційну структуру державного управління.
У теорії державного управління до базових понять закономірно віднесено організаційну структуру державного управління. Під організаційною структурою державного управління прийнято розуміти державно-управлінську категорію, що характеризує відносини сукупності ланок апарату державного управління та наявних організаційних зв’язків між ними, які виражають взаємодію і координацію елементів усередині даної системи. Структура відображає склад елементів, внутрішню форму організації системи, її статику, тоді як організаційні відносини забезпечують ефективність структурних зв’язків.
Актуальність нашого дослідження полягає у необхідності модернізації організаційної структури державного управління, забезпечити її гнучкість та адаптивність.
Посилання
Нижник Н. Р., Машков О. А. Системний підхід в організації державного управління: Навч. посібник / за заг. ред. Н.Р. Нижник. Київ: Вид-во УАДУ. 1998. С. 67–70; 8–98; 4–5.
Вебер Макс. Господарство і суспільство / пер. з нім. М. Кушнір URL: www.litopys.org.ua/wbs03.htm
Ємельянов В. М., Євтушенко О. Н., Андріяш
В. І. Державне управління: у визначеннях, поясненнях, схемах, таблицях: навч. посіб. Миколаїв: Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2015. 336 с.
Chandler, A.D. (1962), Strategy and structur, Cambrige, mass.: The M.I.T. Ptess, 388 p.
Нижник Н. Р., Дубенко С. Д., Мельниченко В. І. та ін. Державне управління в Україні: організаційно-правові засади: навч. посіб. / за заг. Ред. Нижник. Н.Р. Київ: Вид-во УАДУ, 2002. 198 с.
Атаманчук Г. В. Государственное управление (организационно – функциональные вопросы): учеб. пособ. Москва: ОАО «НПО» «Экономика», 2000. 302 с.
Білинська М. М. Кадрова політика і державна служба : конспект лекцій / авт. кол.: М. М. Білинська,
О. Л. Євмєшкіна, І. Г. Сурай. Київ: НАДУ, 2012. 72 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).