СТРАТЕГІЧНИЙ РОЗВИТОК ОСВІТИ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ БЕРЕЗІВСЬКОЇ ОТГ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
DOI:
https://doi.org/10.35432/1993-8330appa3792019185440Ключові слова:
децентралізація, стратегія розвитку освіти, об'єднана територіальна громада, методика розробка стратегії удосконалення системи освіти ОТГ, SWOT-аналіз, бачення розвитку освіти, ризики, моніторинг впровадження стратегії.Анотація
У статті аналізуються актуальні проблеми стратегічного розвитку освіти об'єднаних територіальних громад на прикладі Березівської ОТГ. Розглядаються вектори розвитку системи освіти територій, обґрунтовується актуальність розробки стратегії удосконалення системи освіти ОТГ, основні її принципи. Надається методика розробки стратегії: діяльність експертної групи реформ ОТГ, творчих груп, аналіз зібраних даних на основі SWOT-аналізу, вироблення бачення розвитку освіти в громаді, визначення набору стратегічних та операційних цілей, аналіз ризиків, моніторинг впровадження стратегії. Узагальнюється методика розробки та реалізації Освітньої стратегії Березівської ОТГ (мета, цілі, пріоритетні завдання, основні напрямки реалізації завдань, критерії оцінювання результативності реалізації Освітньої стратегії).
Посилання
Бодак Н. В. Адміністративно-правові засади організації місцевої влади: сучасний стан та перспективи розвитку: автореф. дис... канд. юрид. наук. Ужгород. 2017. 18 с.
Децентралізація в Україні та її вплив на соціально-економічний розвиток територій: методичні підходи та результати оцінювання: наукова доповідь / наук. ред. д.е.н., проф. Сторонянської І.З. Львів: ІРД НАНУ, 2018. 144 с.
Про освіту Закон України від 09.08.2019 р. 2145-VIII. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19
Войцех Мархлєвскі, Олег Процак. Стратегія розвитку освіти в громаді: практичний порадник. Київ, 2018. 56 с.
Управління системою освіти територіальних громад: досвід країн Вишеградської четвірки для України: методичний посібник із збіркою кращих практик / А. Кавунець, А. Ланова, О. Гуменна, О. Черній, Р. Шарлея, Л. Грегуркова, Л. Одор, Л. Лакатош, Ш. Кьолеш, Е. Бураш. Вінниця: ТОВ «Твори», 2018. 120 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).