DOI: https://doi.org/10.35432/1993-8330appa3792019185435

ДЕЯКІ ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ УКРАЇНИ ЯК ТРАНЗИТНОЇ ДЕРЖАВИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

Геннадій Фердман

Анотація


Одна з багатьох рис привабливості національного ринку України для закордонних інвесторів і виробників – це транзитне положення України. Міждержавний транзит через українську територію – це значний національний ресурс, який на сьогодні використовується не повною мірою. Для багатьох держав перевезення транзитних вантажів через свою територію стало важливим джерелом експорту послуг, валютних надходжень до бюджету, створення додаткових робочих місць. Питання розвитку транзиту посідають достойне місце у європейській транспортній політиці. Завдяки своєму географічному положенню Україна впродовж цілого тисячоліття є містком між Європою й Азією, між Північчю і Півднем. Велике майбутнє України – у співробітництві країн Близького Сходу і Північної Європи, а Україна повинна стати транзитною територією для них. Ефективність транзитних послуг залежить передусім від рівня розвитку вітчизняного транспортного комплексу та функціонування міжнародних транспортних коридорів на території держави. Саме тому в наш час транзитність держави набуває стратегічного значення, стає важливою складовою національної безпеки.


Ключові слова


транзитна держава; транспорт; транспортний комплекс; транспортні коридори; транспортна безпека; економіка; державне управління; розвиток; інтеграція.

Повний текст:

PDF

Посилання


Колесников А. Перспективы для транзита. Порты Украины. 2007. №5. С.17–19.

Навчальні матеріали онлайн (pidruchniki.website) © 2010–2018 info(ат) pidruchniki.com.

Петренко К. В. Транзитні можливості України: проблеми та перспективи розвитку. Національний технічний університет України. Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського.

Про заходи щодо реалізації державної політики у сфері природних монополій: Указ Президента України від 23.11.2011 р. №1057/2011. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/853/97.

Корниенко В. В. Стратегическое значение Украины в системе международных транспортных потоков стран-участниц СНГ. Альманах международного экспедитора. Одесса, 2007. №1. С. 19–24.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Copyright (c) 2020 Автор, журнал

ACTUAL PROBLEMS OF PUBLIC ADMINISTRATION

Studies digest of Оdessa regional institute for public administration