АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ КАДРОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
DOI:
https://doi.org/10.35432/1993-8330appa2782019181211Ключові слова:
кадри державної служби, кадровий потенціал державної служби, менеджмент державного управління, етика і управлінська культура державного службовця.Анотація
Акцентується увага на тому, що формування кадрового потенціалу державної служби – складний, багатоаспектний процес, ключовими поняттями до аналізу якого є: «кадрова політика у сфері державного управління», «кадри державної служби», «кадрове забезпечення» та інші. Підкреслюється, що основу цілісної системи роботи з кадрами в державній службі становлять відбір кадрів, їх адаптація, мотивація, професійний розвиток, формування кар’єрного зростання тощо. Звертається увага на те, що існує декілька найпоширеніших механізмів добору державних службовців, однак на сьогодні менеджмент в системі державної служби суттєво змінився, від державного службовця вимагаються такі риси, як творчість, самостійність, ініціативність, нестандартність мислення і т.ін. Суттєве значення для діяльності працівника держслужби має його психологічна підготовка та загальна управлінська культура.
Посилання
Андреев В. М. Теоретико-методологічні засади селекції кадрів публічної служби України. Автор. дис. кандидата наук з державного управління. Київ: 2018.
Антонова О. В. Стратегічна компетентність державних службовців: монографія. Дніпро, ДРІЛУ НАДУ, 2017. 332 с.
Воронько О. П. Керівні кадри: державна політика та система управління: навч. посіб. для студентів, слухачів із спеціальності «Державне управління», «Державна служба». Київ: УАДУ, 2010. 153 с.
Менеджмент. Навч. посіб. для стр. вищ. навч. закл. / за ред. Г. В. Щокіна, М. Ф. Головатого, О. В. Антонюка, В. П. Сладкевича. Київ: МАУП, 2007. 816 с.
Пархоменко-Куцевіл О. І. Сучасні проблеми формування системи посад державної служби та шляхи їх вирішення / Публічне урядування, №.1 (1), листопад 2015. Київ: ДП Видавничий дім «Персонал», 2015. 209 с. С.163–170.
Питерс Т., Уотермен Р. В поисках еффективного управления. Москва: Прогресс, 1986. 620 с.
Ріктор Т. Л. Владна еліта в умовах нестабільного українського суспільства. Київ: Софія А. 2007. 278 с.
Романенко Є. О. Нові стандарти етики державних службовців. Публічне адміністрування. Київ: ДП Видавничий дім «Персонал», №1 (2), березень 2016. С. 71–77.
Рудакевич М. Етика державних службовців: монографія. Київ: Вид-во НАДУ, 2013. 360 с.
Сидорова К. Г. Політико-психологічний вимір підготовки та перепідготовки державних службовців в Україні: автор. дис. канд. держ. упр.. Київ: 2004. 20 с.
Сучасна українська еліта в Україні: якісні характеристики, шляхи та методи підготовки: моногр. / за ред. М. І. Пірен, В. А. Ребкала. Київ: 2003. 180 с.
Управління людськими ресурсами: (Понятійно-термінол. слов.): навч. посіб для студ. вищ. навч. закл. / за ред. Г.В.Щокіна, О.В.Антонюка, М. Ф. Головатого. Київ: МАУП, 2006. 496 с.
Чебикін О. Я. Системно-розвиваюча концепція підготовки державних службовців як перспективна основа їх професійного становлення в аспекті інтеграції України у Європейський Союз: матеріали наук.-практ. конф. за міжнар. участю (Київ, 29 трав. 2002 р.) Київ: Вид-во УАДУ, 2002. С. 295–296.
Rauch I., Erans P. Bureacratic Strukture and Bureacratic Performense in Eess Development Countries. Journal of Public Economics, 2000. № 7.
Tromperaans F. riding the ways of culture: munderstanding diversity in global business. F. Tromperaans – Buzz Bridge, New York: Izwin, 1994.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).