ОСНОВНІ НАПРЯМИ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ АКТИВНОСТІ В АПК
DOI:
https://doi.org/10.35432/1993-8330appa2782019179101Ключові слова:
державне регулювання, інноваційні процеси, інноваційна політика, економічний розвиток, агропромисловий комплекс.Анотація
Сучасні реалії української економіки характеризуються безперервним збільшенням ролі інновацій як ключового чиннику успіху в конкурентній боротьбі. Інноваційний шлях розвитку економіки є невід’ємною частиною загальносвітового науково-технічного прогресу в умовах глобалізації, тому питання державної політики щодо підвищення інноваційної активності в АПК на сьогодні досить актуальним.
У статті проаналізовано основну специфіку інноваційних процесів АПК, виділено риси найбільш характерних їх особливостей розвитку, окреслено основні напрями державної політики щодо підвищення інноваційної активності в АПК, а саме надана система певних державних заходів щодо активізації цього процесу.
Посилання
Крисальний О. В. Організаційно-економічні особливості інноваційної діяльності. Економіка АПК. 2005. № 8. С. 10–12.
Мазур А. Г., Козловський С. В., Герасименко Ю. В. Управління регіональними інвестиційними процесами в агропромисловому комплексі: монографія. Вінниця: ГлобусПрес, 2008. 208 с.
Про інвестиційну діяльність: Закон України від 18.12.2017 № 1560-XII. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1560-12.
Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні: Закон України від 05.12.2012 № 3715-VI. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3715-17.
Про концепцію науково-технологічного та інноваційного розвитку України: Постанова Верховної Ради України від 13.07.1999 № 916-XIV. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/916-14.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).