ДЕРЖАВНИЦЬКА СУТНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ПРИРОДИ ПОДАТКІВ
DOI:
https://doi.org/10.35432/1993-8330appa2782019179074Ключові слова:
держава, податки, державне регулювання, ринкова економіка, додатковий продукт, економічні відносини, державне управління, суспільне виробництво.Анотація
Стаття розглядає проблему зв’язку держави й податків, а також як економічна природа податків реалізує себе в управлінській діяльності держави. Податок має двоїсту природу. З одного боку, це економічна складова економіки, з іншого боку – складова публічної влади. Ця особливість визначає те місце, яку він займає в суспільному устрої. З точки зору економіки, податок – це обтяження, яке чуже для процесу відтворення, оскільки воно вилучає кошти нормального функціонування і стримує розвиток економіки, але, з іншого боку, він забезпечує виконання суспільних функцій, які необхідні для суспільства, а тому є благом для нього. Податок – це дохід держави від участі його у суспільному відтворенні шляхом безоплатного вилучення частини додаткового доходу суспільства.
Посилання
Податкова система: навч. посіб. ; за заг. ред. В. Д. Андрущенка. Київ: «Центр учбової літератури», 2017. 416 с.
Литвиненко Я. В., Якушик І .Д. Податкові системи зарубіжних країн: навч. посіб. Київ: МАУП, 2004. 208 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).