ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ В УМОВАХ МОДЕРНІЗАЦІЇ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.35432/1993-8330appa3842021246470Ключові слова:
державне управління, державне управління вищою освітою, вища освіта, якість освіти, реформування вищої освіти, модернізація освітиАнотація
У статті розкривається суть державного управління освітою та окреслюються основні проблеми державного управління в системі якості вищої освіти в умовах модернізації. Висвітлено необхідність розробки управлінського інструментарію держави щодо суттєвого оновлення підходів до структури і змісту освітнього процесу. Запропоновано шляхи удосконалення розвитку вищої освіти за допомогою ефективної організації державного управління в цій галузі.
Посилання
Ажажа М. А. Державне регулювання процесу модернізації вищої освіти України в умовах глобалізації. Інвестиції: практика та досвід. 2018. № 19. С. 79–83.
Ажажа М. А. Напрями державного управління модернізацією освіти в контексті євроінтеграції України. Інвестиції: практика та досвід. 2018. № 20.
С. 94–99.
Державна національна програма «Освіта: Україна XXI століття». Київ: Райдуга, 1994. 62 с.
Крижко В. В. Теорія та практика менеджменту в освіті: навч. посіб. Київ: Освіта України, 2005. 256 с.
Крисюк С. В. Державне управління освітою. Київ: НАДУ, 2009. Розд. 3.
Модернізація державного управління та європейська інтеграція України: наук. доп. / Авт. кол.: Ю. В. Ковбасюк, К. О. Ващенко, Ю. П. Сурмін та ін.; за заг. ред. д-ра наук з держ. упр., проф. Ю. В. Ковбасюка. Київ: НАДУ, 2013. 120 с.
Національна доктрина розвитку освіти. Київ: Парламент, вид-во, 2004. С. 279–294.
Національна стратегія розвиткуосвіти в Україні на 2012–2021 роки. URL: http: //www. mon.gov.ua/.
Сікорська І. М.Удосконалення державного управління вищою освітою в контексті європейської інтеграції: автореф. дис... канд. наук з держ. упр. Донецьк, 2006. 21 c.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).