ІНСТИТУЦІОНАЛЬНИЙ ДИЗАЙН ПОЛІТИЧНОГО КОНФЛІКТУ: СПЕЦИФІКА ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
DOI:
https://doi.org/10.35432/1993-8330appa3842021246235Ключові слова:
політичний конфлікт, публічне управління, політичний компроміс, інституціалізація політичного конфлікту, держава, політична конфліктологія, інституціональний компромісАнотація
Стаття має на меті розглянути сутність та природу виникнення політичних конфліктів, специфіку їх протікання в галузі політології, а також визначити роль інституціонального компромісу в його врегулюванні. У роботі здійснено аналіз літератури, в якій розкрито важливість публічного управління у галузі політичної конфліктології. У cтатті також акцентується увага на актуальності дослідження сучасних підходів запобігання конфліктів для подальшого застосування їх у політичному просторі; розглянуто прийом інституціалізації як засіб вирішення політичного конфлікту.
Посилання
Здравомыслов А. Г. Социология конфликта. Москва: Аспект-Пресс, 1996. 317 с.
Kaufman S. Decision-making and conflict management processes in local government. Edited by: Richard D. Bingham et. al. Managing local government: public administration in practice - Newbury Park, Calif: Sage, 1991. Р. 115–134.
Купряшин Г. Л. Государственное управление посредством институциональных изменений. Полис. №6. 2012. С. 112–125.
Беляева Н. Ю. Развитие концепта публичной политики: внимание «движущим силам» и управляющим субъектам. Полис. 2011. №3. С. 72–87.
Galtung J. Institutionalized conflict resolution: a theoretical paradigm. Journal of Peace Research. 1965. Vol. 2. № 4. P. 348–397.
Козер Л. Враждебность и напряженность в конфликтных отношениях. Хрестоматия по конфликтологии / сост. Н. И. Леонов. URL: http://www.gumer.info/bibliotek_Buks/Psihol/Konflikt/04.php
Мэтьюз Д. Политика для народа (граждане в поисках своего места в политике) / пер. с англ. Москва: Пресс Лтд, 1995. 255 с.
Соловьев А.И. Формирование элит в механизмах государственной власти и управления. Труды семинара ЦПАГУП Проблемы современного государственного управления в России. Научный єксперт. 2010. Вып. 2(32). 96 с.
Хантингтон С. Зіткнення цивілізацій: навч.-метод. посіб. з курсу «Регіональні конфлікти у країнах Азії, Африки після Другої світової війни». Одеса: Астропринт, 2003. С. 21–28.
Чальцева О. М. Глобальне громадянське суспільство як актор глобальної публічної політики. Політичне життя. №1. 2016. С. 101–106.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).