ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ СТРАТЕГУВАННЯ В СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЯК УМОВИ АВТОНОМІЗАЦІЇ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ
DOI:
https://doi.org/10.35432/1993-8330appa2832021237221Ключові слова:
децентралізація, автономізація закладів охорони здоров’я, сфера охорони здоров’я, стратегування, стратегічне планування, стратегічне управління, державне управління, місцеве самоврядуванняАнотація
У статті науково обґрунтовано необхідність переходу від стратегічного планування як сукупності окремих методів та інструментів до стратегування в сфері охорони здоров’я як процесу формування єдиної цілісної багаторівневої системи стратегічного планування та управління для забезпечення успіху реформи децентралізації і автономізації лікувальних закладів. Розглянуто переваги стратегування в сучасних транзитивних умовах України та його особливості в сфері охорони здоров’я. Показано значення стратегування як інструменту вирішення завдань, що дозволяють створити умови для перспективного розвитку сфери охорони здоров’я на основі стратегічних цілей та механізмів реалізації, здатних консолідувати зусилля влади та громадськості.
Посилання
Беззубко Б. І. Вдосконалення стратегічного планування розвитку територій на регіональному та місцевому рівнях / Б. І. Беззубко. Харків: ХарРІ НАДУ, ХарРІ НАДУ. 2015. №2. С. 9–18.
Гневко В. А. Вопросы теории и практики регионального стратегического управленияю. Пространственная экономика. 2006. №4. С. 101–114.
Забарна Е. М., Щьокіна Є. Ю. Стратегування як інструмент соціально-економічного розвитку регіону. Modeling of the Regional Economy. 2016. 1(27). С. 215–225.
Звєряков М. І., Кухарська Н. О., Клевцевич Н. А., Шараг О. С. Стратегування регіонального розвитку: теорія, методологія, концепція: монографія. Атлант ВОІ СОІУ, 2019. 241 с. : іл., табл.
Інструменти підтримки інноваційності малих і середніх підприємств: досвід Польщі та Європейського Союзу / ред.: М. Клепка, К. Матусяк, К. Засядли. Познань; Київ, 2005. 186 с.
Константиниди Х. А. Стратегирование развития региональной экономической системы в условиях ускорения постиндустриальных преобразований. Москва: Спутник, 2015. 246 с.
Кухарская Н. А. Идеология стратегирования социо-эколого-экономического развития региона. Економічні інновації. Потенціал підприємства в парадигмі сталого розвитку регіонів України: зб. наук. пр. Одесса, 2012. Вып. 51. С. 243–244.
Кухарская Н. А. Стратегирование социальноэкономического развития региона как новый подход к разработке и реализации стратегий регионального развития. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України. Регіональна політика в Україні: сучасний стан та шляхи активізації. 2014. Вип. 3(107). С. 22–28.
Ляшенко В. І., Петрова І. П. Стратегування в системі державного управління: виклики сьогодення та науково-експертні платформи. Вісник економічної науки України. 2020. № 1 (38). С. 86–96. doi: https://doi.org/10.37405/1729-7206.2020.1(38).86-96
Мясникова Т. А. Стратегирование социальноэкономического развития муниципальных образований: теория и практика российских регионов: монография. Воронеж: Научная книга, 2014. 186 с.
Територіальний розвиток і регіональна політика. Стратегування регіонального розвитку на засадах смарт-спеціалізації: наукова доповідь / наук. ред. д.е.н., проф. І. З. СторонянськаЛьвів, ІРД НАНУ. 2020. 141 с. (Серія «Проблеми регіонального розвитку»).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).