СТАНОВЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ВІЙСЬКОВОЮ ПІДГОТОВКОЮ У КОЗАЦЬКО-ГЕТЬМАНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ
DOI:
https://doi.org/10.35432/1993-8330appa2832021237203Ключові слова:
управління військовою освітою, козацько-гетьманська держава, воєнна підготовка, військовий осавул, українське козацтво, національна свідомість, релігійне вихованняАнотація
У статті розглянуто становлення управління військової освітою у козацько-гетьманській державі. Показано, що основою військового виховання були козацько-лицарські традиції, ідеї патріотичного виховання молоді, які ґрунтувалися на принципах військової майстерності, героїки та ідеї української державності. Встановлено, що питання управління військовою освітою покладалося на керівництво козацького війська, а основні функції виконував військовий осавул та його помічники. Значна увага військової підготовки приділялась фізичній та воєнній вправі, а також релігійному вихованню.
Посилання
Крипякевич І., Гнатевич Б. Історія українського війська. Львів: Видання Івана Тиктора, 1936. 288 с.
Косенко Л. О. Козаки: Лицарський орден України: Факти. Міфи. Коментарі. Вид. 2-ге, доопр. Харків: ВД «ШКОЛА», 2009. 608 с.
Скальковський А. О. Історія Нової Січі. Дніпропетровськ: Січ, 2003. 678 с.
Берека В.Є., Гіджеліцький І.К., Орловська Н.М. Козацька педагогіка і навчально-виховний процес у закладах освіти: наук.-метод. збірник. Кам’янець-Подільський: Видавець ПП Зволейко Д.Г., 2018. 472 с.
Грозовський І. М. Право Нової Січі (1734–1775 рр.): навч. посібник. Харків: Вид-во Ун-ту внутр. справ, 2000. 108 с.
Яворицький Д. І. Історія запорізьких козаків. Т.1. Київ: Наукова думка, 1990. 592 с.
Олійник О. Л. Запорізький зимівник часів Нової Січі (1734–775). Запоріжжя: Дике Поле, 2005. 256 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).