ПІДХОДИ ТА ПРАВОВІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ
DOI:
https://doi.org/10.35432/1993-8330appa1822021229159Ключові слова:
громадська думка, органи влади, громадські слухання, взаємодіяАнотація
Громадська думка виступає дзеркалом суспільно-політичних процесів, індикатором сприйняття громадськістю діяльності владних та політичних діячів. У статті проаналізовано процес цілеспрямованого формування громадської думки. Розглянуто нормативно-правове регулювання діяльності громадських рад при органах виконавчої влади України як форми участі громадських об’єднань у формуванні та реалізації державної політики. Процеси впливу на громадську думку з боку органів влади можуть містити у собі в прихованій або безпосередній формі можливості до маніпулювання масовою свідомістю. Вивчення маніпулятивних технологій з формування потрібної громадської думки дає можливість не тільки простежити технології впровадження до масової свідомості певних соціально-політичних уявлень, а й виробити механізми їх нейтралізації.
Посилання
Ю. А. Замошкин, Э. А. Иванян, М. М. Петровская и др.; Отв. ред. Ю. А. Замошкин. Американское общественное мнение и политика. Москва: Наука, 1978. 294 с.
Інструменти е-демократії у містах України : інформ. -аналіт. довідник / А. Ємельянова, М. Довбенко, П. Завадська та ін. / за ред. С. Лобойка, М. Находа, Д. Хуткого. Київ: 2017. С. 29.
Інформація про взаємодію органів виконавчої влади з громадськими радами протягом ІІІ кварталу 2019 року. Кабінет Міністрів України. URL: https://www. kmu. gov. ua/storage/app/sites/1/17-civik-2018/rubrik_grom-rad/info-ovv-gr-3-2019. pdf
Громадянське суспільство України: сучасні практики та виклики розвитку: аналітична доповідь. Національний інститут стратегічних досліджень: URL: https://dif. org. ua/uploads/pdf/6208713345c5c1bf1e52d87. 86722131. pdf
Н. Ротар Діалогові форми політичної участі: передумови та перспективи становлення в Україні. Громадянське суспільство. 2007. №1. С. 75-92
Ортега-и-Гассет Х. Дегуманизация искусства и другие работы. Эссе о литературе и искусстве. Сборник / пер. исп. /Сост. И. Тертерян, Н. Матяш; Послес. Н. Матяш. Москва: Радуга, 1991. 639 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).