ТЕОРЕТИЧНО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВОЇ СФЕРИ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.35432/1993-8330appa1822021229119Ключові слова:
державне регулювання інноваційного розвитку, механізми державного регулювання, інновації, інноваційний розвиток, торгово-промислова сфера, розвиток торгово-промислової сфериАнотація
Стаття присвячена аналізу теоретично-методологічних аспектів державного регулювання інноваційного розвитку торгово-промислової сфери економіки України. Доведено, що стратегічні інтереси України вимагають усвідомлення, що сталий розвиток економіки, в умовах глобальних світових змін, можна досягти лише розвиваючи високотехнологічні галузі промисловості. Детально розглянуто вимоги, що висуваються до продуктів підприємств торгово-промислової сфери. Визначено, що на сучасному етапі розвитку економіки необхідно вирішити такі завдання як удосконалення та корегування технологічних процесів, адаптація продукції до вимог зовнішніх ринків, так і зміни та удосконалення системи державного регулювання інноваційним розвитком.
Посилання
Аккоф P. Аккоф о менеджменте / пер. с англ. под.ред. Л.А. Волковой. Санкт-Петербург: Питер, 2002.
С. 202–203.
Борисов Є.Ф. Економічна теорія : підручник. Москва, МАУП, 2003.
Водачек Л., Водачкова О. Стратегия управления инновациями на предприятии. Москва: Экономика, 1989. 167 с.
Господарський Кодекс України: Кодекс від 16.01.2003 № 436-IV (зі змінами та доповненнями). URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/436-15#Text (дата звернення: 11.06.2020).
Економічна енциклопедія: У трьох томах. Т. 1. / Редкол.: С. В. Мочерний (відп. ред.) та ін. Київ: Видавничий центр «Академія», 2000. 864 с.
Загальний класифікатор галузей народного господарства. URL: http://www.uazakon.com/big/text771/pg1.htm (дата звернення: 14.06.2020).
Инновационный менеджмент: учебник для ВУЗов / С. Д. Ильенкова, Л. М. Гохберг, С. Ю. Ягудин и др. Москва: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1997. 327 с.
Про інноваційну діяльність : Закон України від 4.07.2002 р. № 40-IV (зі змінами та доповненнями). URL: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/40-15 (дата звернення: 21.08.2020).
Шумпетер Й. Теория экономического развития (Исследование предпринимательской прибыли, капитала, кредита, процента и цикла конъюнктуры). Москва: Издательство «Прогресс», 1982. 454 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).