ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ В УКРАЇНІ ТА ДЕРЖАВАХ-ЧЛЕНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
DOI:
https://doi.org/10.35432/1993-8330appa1812020201823Ключові слова:
юридична відповідальність, юридична відповідальність державних службовців, дисциплінарна відповідальність державних службовців, цивільно-правова відповідальність державних службовців, матеріальна відповідальність державних службовців, адміністративна відповідальність державних службовАнотація
Публікація присвячена порівняльно-правовому аналізу інституту юридичної відповідальності державних службовців України та деяких держав-членів ЄС, визначені недоліки національного законодавства та правозастосовчої діяльності щодо притягнення державних службовців до юридичної відповідальності, розроблені пропозиції та рекомендації, з урахуванням досвіду найбільш розвинутих країн ЄС, щодо удосконалення інституту юридичної відповідальності державних службовців в Україні.
Посилання
Аземша І. Б. Юридична відповідальність: сучасні погляди, дискусії, концепції. Часопис Київського університету права. 2010. № 2. С. 54–57.
Алексєєв С. С. Общая теория права: в 2-х т. Москва: Юрид. лит., 1981. Т. 1. 360 с.
Додаток до Рекомендації №R (2000) 6 Комітету Міністрів Ради Європи про статус публічних службовців у Європі. URL: https://wcd.coe.int/ViewDoc.isp?id=340693&Site=CM.
Закон о публичной службе Эстонии. Правозащита в онлайн. URL: http://pravfond.eu/?p=2160.
Іванов С. О. Особливості судової практики розгляду цивільних справ з відшкодування збитків коштами державного Бюджету України. Науковий вісник Національного університету ДПС України. № 4. 2013. С. 18–26.
Плетньова А. Є. Дисциплінарна відповідальність державних службовців: актуальні питання сьогодення. Вісник ЗНУ. Юридичні науки. 2016. № 2. С. 56–60.
Про державну службу: Закон України від 10 грудня 2015 р. URL: http://zakon.rada.gov.ua.
Самощенко И. С., Фарукшин М. X. Ответственность по советскому законодательству. Москва: Юрид. лит., 1971. 240 с.
Скакун О. Ф. Теория государства и права (энциклопедический курс): учебник. Харьков: Эспада, 2005. 840 с.
Современная государственная гражданская служба Германии. URL: http://studme.org/65124/pravo/sovremennaya_gosudarstvennaya_grazhdanskaya_sluzhba_germanii.
Спиридонов Л. И. Теория государства и права. Москва: Юрид. лит. 1995. 302 с.
Тимощук В. П., Школик А. М. Публічна служба. Зарубіжний досвід та пропозиції для України. Київ: Конус-Ю, 2007. 735 с.
Цивільний кодекс України від 16 січня 2003 р. URL: http://zakon.rada.gov.ua.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).